piatok 1. apríla 2016

Hugh Howey - Silo

Hello people,

O knihe: Kniha je v tvrdej väzbe a má 560 strán

Svet, ako ho poznáme dnes, sa stal neobývateľným. Posledným útočiskom ľudí, ktorým sa podarilo prežiť, je obrovské, vyše stoposchodové podzemné silo. Ľudia sa tu rodia, žijú a pracujú, aby sa po smrti stali výživou pre rastliny na farmách. Pohyb po sile je možný iba po točitom schodisku, mnohí obyvatelia sa preto od svojho rodiska za celý život nevzdialia viac než niekoľko poschodí. Platia tu prísne pravidlá, pôrodnosť podlieha kontrole, iná ako oficiálne schválená láska je neprípustná.
Naoko spravodlivá spoločnosť je v skutočnosti rozdelená podľa úloh vykonávaných pre silo aj podľa spoločenského postavenia, ktoré s hĺbkou klesá. Výhľad na zem sprostredkúvajú kamery a veľké obrazovky, no rozprávať či dokonca snívať o povrchu je zakázané. Trestom je, paradoxne, vyhnanstvo na vytúžený povrch zeme, z ktorého niet návratu. Súčasťou trestu je čistenie kamier. Ale prečo z doterajších odsúdencov ani jeden neodmietol vykonať túto povinnosť? Posledná pevnosť je cyklus na seba nadväzujúcich príbehov. Sleduje osudy viacerých postáv a ich úsilie dopátrať sa pravdy o sile a zámeroch tajomného IT oddelenia, ktoré má v tejto uzavretej spoločnosti podozrivo výnimočné postavenie.


Môj názor: Silo je moja už dlho vytúžená kniha a konečne sa mi dostala do rúk. Popravde nevedela som čo mám čakať, ale vedela som, že je to dystopická kniha a tak u mňa určite zaboduje. A tak aj bolo. Prvé prekvapenie pre mňa bolo, že prvé tri časti sú rozprávané niekym iným. To bolo v pohodke lebo sa na to dalo zvyknúť, no vo štvrtej časti je už každá kapitola rozprávaná niekym iným. Taktiež ma zarazilo veľký počet úmrtí, ale to musí niekedy byť. Kniha bola fakt úžasná a na to, že má 560 strán sa mi zdalo ako by mala maximálne 300. Chcela by som vám toľko toho povedať, ale pri tom nechcem nič vyzradiť. Jediné čo vám ešte poviem, že tá kniha stojí za to si ju prečítať.

Hodnetenie: Tejto knihe dávam: 


Za knihu Ďakujem PreŠkoly.
Vy si ju môžte zakúpiť napríklad tu.


To je všetko k tejto knihe.
Ahoj pri ďalšom článku.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára