nedeľa 6. mája 2018

Stephen King a Owen King - Spiace krásavice

Hello people,

O knihe: Kniha je v tvrdej väzbe a má 712 strán
V ženskej väznici je toľko osudov, koľko je tam trestankýň. Každá má svoj žiaľ aj nádej. A jedna má tajomstvo, ktoré môže zmeniť dejiny ľudstva. 
Medzitým vo svete prepukne spavá choroba, aká tu ešte nebola. Postihuje ženy a dievčatá každého veku. Ak žena zaspí, je z nej monštrum, ktoré neslobodno rušiť. Ženy sa boja spánku, muži sa obávajú, že všetko sa rúca. Šíri sa panika. 
Šerifka Lila Norcrossová sa zo všetkých síl snaží udržať situáciu vo svojom mestečku pod kontrolou. Predovšetkým sama nesmie zaspať, hoci padá od únavy, inak by sa nevyhla smrteľným následkom. Ale má ešte prečo bdieť, keď ju zradil ten najbližší?
Jej manžel, psychiater Clinton Norcross, musí v núdzi riadiť väznicu plnú na všetko odhodlaných žien. Netuší, že jedna z nich zrejme ani nie je človek!


"Prebúdza sa?" spýtal sa Frank. "Tá basistka sa prebúdza? Žiadny zámotok?"


Môj názor: Kniha Spiace krásavice bola pre mňa veľmi očakávanou knihou, nie len kvôli jej obsahu, ale hlavne kvôli spolupráci Stephena Kinga a jeho syna Owena.
Na to, že má kniha vyše sedemsto strán, príbeh mi utekal veľmi rýchlo.
Celý príbeh sa odohráva v jednom mestečku, v ktorom sa nachádzajú ľudia, ako v každom druhom, či už je to šerifka, miestna šibnutá bezdomovkyňa alebo veterinár. Jediná zvláštna vec je, že po celom svete vypukla spiaca choroba, ktorá napáda len ženy.
Príbeh je rozprávaný z pohľadov niekoľkých obyvateľ tohoto  mestečka, čo mi občas dalo zabrať, pretože ich je také množstvo, že som sa v postavách občas strácala.
Napriek tomu, to bolo o to viac zaujímavejšie. Nesledujeme totiž v knihe len priebeh vírusu Aurora, ale aj zvraty v niektorých rodinách.
Knihu som hltala každou jednou stránkou, pretože na každej je niečo zaujímavé a niečo, čo Vám v tej chvíli alebo možno neskôr zapadne do seba.
Samozrejme, čo by to bolo za Kingovku, keby tam nebola krv, a tak aj takéto scény tam nájdete.
Rozmýšľam, čo by som Vám k príbehu ešte napísala, aby som Vám neprezradila žiadnu podstatnú vec. A tak asi len dodám, že tento príbeh stojí za to, aby ste si ho prečítali.
Pravdupovediac, kto by nechcel vedieť, ako by to vyzeralo, keby chlapi ostali na svete sami?


Hodnotenie:

Za knihu Ďakujem Panta Rhei

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára