nedeľa 17. marca 2019

Jozef Karika - Trhlina

Hello people,

O knihe: Kniha je v tvrdej väzbe a má 365 strán 
Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska - nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. 

Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor. Predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.

Bolo to presne, ako keď zakopneš o posteľ. Udrieš sa, ale v prvom momente to ešte nebolí. Vieš však, že  o sekundu či dve bolesť dorazí. Stŕpneš a... bolesť dorazí, vyšľahne ti z nohy do celého tela, zakvačí sa do mozgu.


Môj názor: Wau, wau a ešte raz wau. Toto slovo presne vyjadruje moje pocity z tejto knihy. Nebudem tajiť, že som po tejto knihe siahla preto, že je všade ospevovaná a momentálne je aj sfilmovaná. Priznávam sa, neočakávala som od knihy to, čo som od nej dostala. 
Tým, že nemám rada slovenskú tvorbu sa moc netajím. Samozrejme, našli sa už aj výnimky, ale ani z jednej som nebola nadšená tak, ako z tejto.
Už veľmi dlho sa mi nestalo, že by som knihu prečítala tak rýchlo a to aj napriek tomu, že kniha nemá kapitoly. Príbeh si Vás obmotá okolo prstu a Vy chcete pokračovať stále ďalej a ďalej, a to aj napriek tomu, že sa začiatok rozbiehal trošku pomalšie, ale zase obsahuje dôležité informácie, ktoré tomuto príbehu dotvárajú atmosféru. 
Príbeh je dosť záhadný, keďže sa netají tým, že je podľa skutočnosti. Celý čas Vám teda odznievajú v hlave vety typu: "Mohlo sa toto stať?" 
Po prečítaní, som ostala zmätená. Nie len tým koncom, ale hlavne zo všetkých tých informácii, ktorým môžte veriť, ale zároveň ich môžte považovať za vymyslené. Čelíte otázkam, na ktoré chcete vedieť odpoveď, ale nikto Vám ju nedá. 
Myšlienky na túto knihu mi ostali v hlave ešte aj týždeň po dočítaní a to sa mi teda často nestáva.
Bola to síce moja prvá kniha od Kariku a musím povedať, že určite nie je posledná, pretože Trhlina ma bude v mojich myšlienkach sprevádzať ešte veľmi dlho.
Knihu Vám teda jednoznačne odporúčam. 

Hodnotenie:

Za knihu Ďakujem Panta Rhei
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára