štvrtok 9. júla 2015

Amy Tintera - Reset

Hello people,
Vôbec sa mi nechce do tejto recenzie. Nechcem uzavrieť kapitolu s knihou Reset.


O knihe: Kniha má 375 strán a je v tvrdej väzbe.
Príbeh je o sedemnásť ročnej Wren. Jej číslo je 178. Toto číslo vyjadruje po koľkých minútach sa človek zobudí z mŕtvych. Znie to divne, ale Wren je jedna z nich. Títo ľudia sa nazývajú Reseti. Napadne ich vírus nazývaný KDH a väčšina zomrie na jeho následky. To sa Wren netýka. Zomrela ako dvanásť ročná, keď ich s jej rodičmi zabil neznámy. Všetko prebieha v poriadku. Wren dodržuje pravidlá a vzhľadom na čas do prebudenia, je úplne bezcitná. Trénuje nováčikov, ktorých si sama vyberie. Väčšinou majú vysoké čísla. Raz sa však objaví Callum s číslom Dvadsať dva a podarí sa mu ju presvedčiť aby ho trénovala. Bezcitná Wren začne niečo cítiť a následne pomáha Callumovi z ťažkostí.


"Hovoril som si, že sa ti páčim."


Môj názor: Neviem čím mám začať. Kniha bola úžasná. Je písaná jednoduchým štýlom a tak sa ľahúčko čítala, čo čítala hltala. A teraz to píšem vážne prečítala som ju dokopy za takých osem hodín. Vďaka väčším písmenám a úžasnému obsahu. Mrzí ma však, že nie je úplne dokonalá. (Aj keď pre mňa je.) Kto ma pozná vie, že sa rada vciťujem do príbehu a mám pocit akoby som bola pri tých postavách. Teraz som tak celkom ten pocit nemala. Nevedela som si predstaviť postavy. Zbožňujem ich, ale okrem toho, že má Wren blond vlasy, štíhlu postavu a je nižšieho vzrastu o nej nič neviem. Taktiež som mala pocit, že čítam trochu prerobenú Divergenciu. Toto sú moje mínusy, ale aj napriek tomu tú knihu zbožňujem. Páčili sa mi vtipné hlášky Calluma

"Myslím, že radšej počkám, až na to budeš mať sama väčšiu chuť než len: Môžeme, ak chceš." 


 a hlavne ako Wren začínala niečo cítiť. Dosť často sa dostali do dobrých scén, ktoré som nemohla čítať bez smiechu. Je to naozaj dobrá kniha. A tá úžasná obálka. Preto ju zaraďujem k mojím topkám. Prejdem teda k hodnoteniu.

Hodnotenie: Knihe dávam:A to kvôli tým mínusom, čo som napísala vyššie. Knihu určite odporúčam.

Za knihu Ďakujem e-knihkupectvu PreŠkoly.
Vy si ju môžte kúpiť tu.
Tak to je odo mňa všetko k tejto knihe.
Ahoj pri ďalšom článku.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára