pondelok 31. decembra 2018

Fieldingová Joy - Zlá dcéra

Hello people,

O knihe: Kniha je v tvrdej väzbe a má 376 strán
Slov, ktorými by mohla opísať svojho otca, bolo viac ako dosť, ale ani jedno lichotivé. Jedného dňa si Robin vypočula telefonický odkaz od svojej staršej sestry Melanie, s ktorou prerušila kontakt. Rozbúšilo sa jej srdce a zmocnil sa jej záchvat paniky. Melanin odkaz bol hrozný – ich otca, druhú manželku a jej dvanásťročnú dcéru z predchádzajúceho manželstva postrelili pri násilnom vniknutí do domu a ležia v nemocnici v kritickom stave. Uplynulo už vyše päť rokov, odkedy sa Robin dištancovala od svojho otca, keď sa oženil s jej najlepšou priateľkou a zároveň bratovou snúbenicou. Pred piatimi rokmi dala zbohom svojmu rodnému mestu Red Bluff, vyštudovala psychológiu a stala sa terapeutkou s vlastnou praxou v Los Angeles. S Melanie sa nerozprávala viac než dva roky. Napriek vzdialenosti a času sa však Robin nezbavila minulosti. Teraz sa musí vrátiť k rodine, ktorú opustila. A keď sa Robin usiluje urovnať vzťahy so sestrou, zatiaľ čo otec je na pokraji smrti, rozmýšľa, či za tou tragédiou nie je čosi viac ako lúpežný prepad. Zdá sa, že všetci – jej nepredvídateľná sestra, neveľmi komunikatívny synovec, neprítomný brat – majú čo skrývať. A všetci sú v ohrození.


"Išlo o to, že Váš otec si o sebe rád namýšľal, aký je skvelý milenec. Nie aby ste mi zle rozumeli - bol naozaj skvelý. Na muža v jeho veku a na ženu v mojom veku."


Môj názor: Až pri písaní recenzie som sa dozvedela, že autorka už má zopár kníh za sebou a podľa recenzií je veľmi populárna. Často sú jej hrdinkami ženy, ktoré prechádzajú zložitými životnými peripetiami, ale zároveň je v jej románoch vždy niečo naviac - dobrodružná zápletka, veľké napetie, rozuzlenie. To čo Vás nutí čítať stále ďalej a ďalej.
Autorkyn štýl som si veľmi vychutnala. Zložitý vzťah riešený v knihe spôsobuje, že sa tento príbeh oplatí prečítať. Rozprávač bol pri zemi a občas trochu melodramatický, ale Robin bola veľmi sympatická. V príbehu síce nenájdete žiadne veľké zápletky ani odhalenia, ako zvykne autorka písať, ale napriek tomu bola Robinina cesta k pravde veľmi zaujímavá.

Hodnotenie:Za knihu Ďakujem kníhkupectvu Knihy pre každého

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára