štvrtok 27. decembra 2018

Nicolas Beuglet - Výkrik

Hello people,


O knihe: Kniha je v tvrdej a má 432 strán
Fascinujúci triler o ľudskom šialenstve a nebezpečnosti vedy, ktorá sa v nepovolaných rukách mení na smrtiacu zbraň

Na prvý pohľad rutinný prípad úmrtia v psychiatrickej nemocnici v Osle sa razom zmení na sled dramatických udalostí, keď inšpektorka Sarah Geringënová zistí, že vedenie ústavu sa pokúša čosi utajiť. Prečo sa chcel mŕtvy s ústami roztiahnutými do nemého výkriku uškrtiť a čo znamená jazva 488 na jeho čele? Čo predstavujú záhadné kresby na stenách pacientovej cely? Postupné odhaľovanie temných súvislostí zavedie Sarah až k otázkam o zmysle ľudskej existencie a posmrtnom živote. Odpovede na ne, ukryté v útrobách prísne utajených laboratórií, sú však nepredstaviteľne desivé. .."A nikdy sme sa nedozvedeli, prečo nám to robia! A ja nezdochnem, kým z nich nedostanem pravdu!"


Môj názor: Čítať túto knihu po tom, čo si na obálke prečítate, že je inšpirovaná skutočnými udalosťami spraví samo o sebe svoju atmosféru, napriek tomu Vás musí dej zaujať a pri tejto knihe s tým problém určite mať nebudete.
Čo sa mi na knihe najviac páčilo bolo, že sa počas celého príbehu niečo dialo. Ani raz sa mi nestalo, že by mi kniha, napriek počtu strán, prišla zdĺhavá.
Jediné, čo musím knihe vytknúť je, že mi miestami vadilo riešenie vzťahov medzi hlavnými postavami. Rozumiem, že to dotvára dej, ale mne tam tá láska a problémi hlavnej hrdinky vadili.
Napriek tomu sa mi kniha neskutočne dobre čítala a hltala som každú jednu stranu, pretože naozaj sa tam stále niečo dialo a ja som chcela vedieť viac a viac. Naviac je príbeh tak prepracovaný, že sa budete musieť občas zamyslieť a možno si pri tom uvedomíte veľa vecí, ktoré ste doteraz nevnímali.
A tak musím priznať, že ak obľubujete thrillery, tak si tento určite prečítajte, pretože tento príbeh stojí za to.

Hodnotenie:Za knihu Ďakujem Panta Rhei


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára