nedeľa 12. mája 2019

Viv Croot - Biografika - Shakespeare

Hello people,

O knihe: Kniha je v tvrdej väzbe a má 96 strán
Séria Biografika prináša úplne nový pohľad na životy najväčších mysliteľov a umelcov sveta. Každý diel série prezentuje 50 kľúčových a najzaujímavejších faktov. 

Williama Shakespeara poznáme snáď všetci, vedeli ste však, že okrem tvorivého talentu mal aj talent obchodníka? Že hrdinovia jeho hier zomierali najčastejšie prebodnutím? Že je autorom viac ako dvoch tisícok nových fráz a slov, ktorými obohatil angličtinu?

Biografika: Shakespeare je prehľadne spracovaným Shakespearovým životopisom, bohatým na štatistiky, sumáre a fakty, o ktorých ste doteraz možno ani netušili.


Môj názor: To, že knihy zo série Biografika, vyzerajú po vizuálnej stránke neskutočne dobre, si môže všimnúť každý jeden z Vás a o tej obsahovej Vám niečo viac poviem ja. 

Začnem asi tým, že som za knihu veľmi vďačná z pohľadu študenta. Už pri prelistovaní knihy si totiž môžete všimnúť veľké množstvo grafov, obrázkov a časových osí, pomocou ktorých si všetko ľahšie zapamätáte. Knihu som použila, ako pomôcku pri učení na slovenčinu a nie len, že som excelovala ohľadom vedomostí o Shakespearovi, ale stačilo mi zopár minút, kým som si informácie zapamätala. 

Výhoda tejto série je, že je taká farebná, prehľadná, a tak je vhodná aj pre menších čitateľov. 

Pravdupovediac, sa mi kniha o Leonardovi páčila o kúsok viac, možno aj vzhľadom na to, že sa Leonard o venoval za svoj život viacerým veciam. Napriek tomu sa aj v tejto knihe nachádza veľmi veľa zaujímavých informácií či už ohľadom slovných spojení, ktoré sám vymyslel alebo akými spôsobmi umierali jeho postavy.

Kniha sa delí na štyri časti (presne ako kniha o Leonardovi). Prvá časť je o Shakespearovom živote, od jeho narodenia, cez smrť jeho syna, až po jeho smrť.
Druhá časť je viac zameraná na svet, počas Shakespearovho života. Rieši sa tu hladomor, ale aj, ako sa vlastne jeho meno píše. 
Tretia časť je zameraná na jeho tvorbu, kde zistíme, čím sa inšpiroval alebo kto vlastne hral jeho postavy. 
Posledná časť je zameraná na to, čo nám tu vlastne zanechal a o čo všetko sme prišli.

Túto knižôčku v prvom rade  odporúčam študentom, ale určite aj všetkým, ktorých zaujíma niečo o živote tohto majstra v písaní. 

Hodnotenie:


Za knihu Ďakujem Panta Rhei

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára